با عسل اصل اردبیل دچار چاقی نمی شوید

یکی از بهترین عسل هایی که در بازار موجود می باشد عسل اصل اردبیل می باشد و برای خرید آن می توانید به سایتها و مراکز معتبر مراجعه کنید.

فواید عسل برای بدن انسان بسیار زیاد است. این یک عامل پیشگیری کننده و مقوی خوب است – به بدن انرژی زیادی می دهد، سیستم ایمنی را تقویت می کند و برای درمان بسیاری از بیماری ها توصیه می شود.

اما افراد کمی در مورد مواردی که عسل می تواند مضر باشد اطلاع دارند. اینها عمدتاً بیماری هایی مانند آلرژی و دیابت هستند ما در این مورد با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد.

قدیمی ترین ذکر عسل زنبور عسل در غار آران در نزدیکی شهر والنسیا اسپانیا یافت شد.

نقاشی های موجود در غار نشان می دهد که چگونه مردم از صخره ای بالا می روند و لانه زنبوری را از آن بیرون می آورند و زنبورها در اطراف آنها پرواز می کنند. سن نقاشی در منطقه 15 هزار سال تعیین شده است.

عسل

با قضاوت بر اساس منابع مکتوب، مفید بودن عسل زنبور عسل 5000 سال پیش، در دوران مصر باستان شناخته شده بود.

با توجه به توصیفات موجود در پاپیروس های مصری، زنبورداری در مصر بسیار توسعه یافته و مورد احترام بود.

ویژگی منحصر به فرد زنبورداری مصری این بود که در قسمت بالایی رود نیل، جمع آوری عسل زودتر از نواحی پایین آن آغاز شد.

از این رو زنبورداران کندوهایی را با زنبورهای عسل روی قایق قرار داده و در پایین دست پایین می‌آورند. و زنبورها شهد گیاهان را در کناره های رودخانه جمع آوری کردند.

در شکل مدرن خود، زنبورداری و ساختار کندوهای عسل در قرن 7-8 قبل از میلاد در یونان به وجود آمد.

پارتیشن هایی به کندو اضافه شده و راندمان جمع آوری عسل افزایش یافته است. اولین آثار علمی در مورد عسل زنبور عسل نیز حدود 2.5 هزار سال پیش در یونان ظاهر شد.

دانشمند یونانی گزنفون در اثر خود “Anabasis” به تفصیل زندگی یک دسته زنبور عسل و خواص درمانی عسل را شرح داده است. بعدها کار او توسط ارسطو که به زنبورداری نیز علاقه داشت ادامه یافت.